کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال – قاسم نجفی بابادی

 

 

این کمیته یکی از ارکان قضائی فدراسیون محسوب می شود که می تواند بر اساس مفاد اساسنامه فدراسیون و آئین نامه انضباطی محرومیت هایی را برای باشگاهها، آژانس ها، بازیکنان، مربیان و مسئولین باشگاهها در نظر بگیرد.

 

ساختار کمیته های انضباطی

 1. کمیته های انضباطی از یک رئیس و یک معاون (که هر دو باید دارای تحصیلات حقوقی باشند) و حداکثرسه عضو دیگر که الزاما از قوانین و مقررات فوتبال مطلع بوده و به پیشنهاد رئیس فدراسیون و تصویب اعضای هیأت رئیسه ، منصوب می شوند ، تشکیل می گردد.
 2. اعضای کمیته انضباطی شهرستان از بین افراد صلاحیتدار ، به پیشنهاد رئیس هیأت فوتبال شهرستان و تصویب رئیس هیأت فوتبان استان منصوب م یشوند.
 3. اعضای کمیته انضباطی هی أت فوتبال است ان از بین افراد صلاحیتدار، به پیشنهاد رئیس هیئت فوتبال استان و تصویب اعضای هیأت رئیسه فوتبال استان، منصوب می شوند.
 4. مسؤول حقوقی فدراسیون، دبیر کمیته های انضباطی و استیناف فدراسیون محسوب می شود که بدون حق رأی در جلسات شرکت نموده و تنظیم صورتجلسات این کمیته ها را بر عهده دارد.(انتخاب دبیر در کمیته های انضباطی استان و شهرستان با پیشنهاد رئیس کمیته انضباطی و تصویب رئیس هیئت فوتبال بوده و وظایف فوق را بر عهده خواهد داشت.
 5. کمیته انضباطی با حضور سه نفر از اعضاء که حداقل یکی از آنها رئیس یا معاون کمیته است ، تشکیل جلسه می دهد و تصمیمات لازم را در موارد مطروحه اتخاذ می کند.

 

 

صلاحیت کمیته انضباطی

بر اساس ماده ۶ آئین نامه انضباطی فدراسیون فوتبال کمیته انضباطی در رابطه با نقض کلیه مقررات و نیز تخلفات صورت گرفته و نیز اختلافات ناشی از عدم ایفای تعهدات مالی و قراردادی در صورت ارجاع ، و یا تا هنگامی که رسیدگی به اختلافات مذکور در اختیار کمیته تعیین وضعیت و یا هیأت منصفه قرار نگرفته است، به شرح ذیل دارای صلاحیت است:

۱- رسیدگی به کلیه تخلفات انضباطی و اخلاقی ناشی از نقض مقررات

۲ رسیدگی به اختلافات ناشی از عدم ایفای تعهدات مالی مربوط به باشگاههای لیگ برتر.

۳- رسیدگی به درخواست تجدید نظرخواهی نسبت به آرای غیر قطعی صادر شده از سوی کمیته های انضباطی شهرستان ها و استان ها

۴- اتخاذ تصمیم درباره اعاده رسیدگی از آراء قطعی شده ای که قرار قبول رسیدگی آنها توسط رئیس کمیته انضباطی صادر شده است .

 

 

 

 

 

 

این مقاله بر گرفته از کتب و سایت های مختلف حقوقی می باشد.

 

کلینیک حقوقی استیناف گر با سال ها تجربه در خصوص مسائل مختلف حقوقی آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان به شما هم میهنان عزیز می باشد.

 

راه های ارتباطی ما برای انجام مشاوره رایگان:

وب سایت:   http://estinafgar.ir/

تلگرام:   https://t.me/estinafgar

اینستاگرام :  http://www.thepictaram.club/instagram/estinafgar

 

 

 

 

2 thoughts on “کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال – قاسم نجفی بابادی

 1. با سلام. مستاجر بنده در پایان قرارداد منزل تخلیه نکردند چون خودم به منزل احتیاج دارم تنها آپارتمان بنده است وخودم در منزل پدرم هستم و قصد سکونت در منزل خودم دارم با شکایتی که از ایشان کردن شورا حل اختلاف ایشان را خواستند و ایشان از من یک ماه فرصت خواستند و تعهد دادند که تخلیه کنند من هم پذیرفتم.شورا گزارش اصلاحی زدند.وای ایشان باز در پایان تعهد تخلیه نکردند پرسش بنده این است آیا تعهد در شورا معتبر است و قاضی باز به ایشان وقت میدهد یا پرونده به اجرای احکام میرود و چقدر طول میکشد بابت تخلیه .ممنون از جواب شما

  1. سلام و تشکر بابت حضور در estinafgar.ir
   این تعهد معتبر است و به شعبه مراجعه نمایید تا پرونده به اجرای احکام ارجاع شود
   مدت زمان ان بستگی به شعبه دارد ولی حداکثر یکماه زمان خواهد برد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *