نمونه جامع قرارداد اجاره املاک مسکونی – قاسم نجفی بابادی

قرارداد اجاره املاک

متأسفانه بسیاری از ما فکر می‌کنیم بستن قرارداد اجاره کاری آسان است و نیاز به دانش خاصی ندارد؛ اما این فکر اشتباه است. هر کاری متخصص خود را دارد و بهتر است برای انجام درست و صحیح آن از متخصصان کمک گرفته شود.

نگارنده با تجربه سال ها وکالت در محاکم دادگستری و تجربه حضور در شرکت های متعدد و البته تحقیق و پژوهش در حوزه حقوق قراردادها و نیز اینکه هم مستاجر بودن و هم مالک بودن را تجربه نموده است باتوجه به برخورد با انواع اختلافات و دعاوی در خصوص املاک بالاخص اختلافات مالک و مستاجری حتی وجود قرارداد فی مابین نیز نه تنها از باعث کاهش اختلاف نشده بلکه گاهاً تنظیم نادرست یک قرارداد خود باعث تشدید اختلاف می شود این درحالی است که بسیاری از مردم فکر می‌کنیم بستن قرارداد اجاره کاری آسان است و نیاز به دانش خاصی ندارد؛ اما این فکر اشتباه است. هر کاری متخصص خود را دارد و بهتر است برای انجام درست و صحیح آن از متخصصان کمک گرفته شود.

لذا باعنایت به این دغدغه تصمیم گرفته شد تا یک نمونه قرارداد جامع و کامل تنظیم شود تا همگان با استفاده از این قرارداد و یا الهام از آن بتوانند قراردادی تنظیم نمایند تا ضمن به حداقل رساندن اختلاف آینده، با ضمانت اجراهای قید شده در آن، طرفین قرارداد فکر تخلف و یا تقلب را از خود دور کنند.

 

یک هدیه با ارزش همراه با این قراداد

با وجود اینکه به جرات می توان گفت این قرارداد بالغ بر ۹۰ درصد از نکات و بندهای لازم برای یک قرارداد اجاره در آن گنجانده شده است و بندهای قرارداد با نگارشی روان و به دوراز استفاده از اصطلاحات سخت و نا مانوس تحریر یافته است اما در کنار این قرارداد یک کتاب الکترونیک مبنی بر چگونگی تنظیم قرارداد اجاره به عنوان هدیه تقدیم می شود و در این کتاب نکات لازم برای تنظیم قرارداد قید شده است تا با مطالعه آن دیگر هیچ ابهامی در نظر مخاطب ایجاد نشود.

 

لذا توصیه می شود بدون مطالعه دقیق این کتاب اقدام به انعقاد قرارداد ننمایید

 

نکته: هرچند گفته شد ۹۰ درصد نکات لازم برای قرارداد اجاره قید شده است اما همانگونه که در کتاب الکترونیک هدیه مفصلاً به ان پرداخته شده است ۱۰ درصد دیگر در خصوص موارد اختلافی و سلیقه ای می باشد که ذکر آنها لازم نبوده و طرفین می توانند در قسمت توضیحات قید نمایند و یا در نسخه word قرارداد طی بندی جداگانه زیر عنوان مربوطه تایپ نمایند مثل اینکه در قسمت اجاره بها ممکن است اجاره بها پول نباشد که در این صورت در خصوص نحوه کارشناسی آن مال و دیگر موارد مرتبط طرفین می توانند توافقات خود را مکتوب کنند و یا اینکه قرار بر این باشد مال الاجاره طی چند فقره چک باشد که طرفین دیگر نیاز به شماره حساب و یا رسید ندارند و می توانند با حذف این موارد شماره چک ها را قید نمایند و یا اینکه ممکن است کنتور گاز و یا آب اشتراکی باشد که طرفین می توانند طی یک بند جداگانه نحوه تقسیم آن (از جهت اینکه براساس تعداد واحد تقسیم می شود و یا تعداد نفرات ملاک می باشد) را ذکر نمایند.

 

 

آیا باید حتما اجاره نامه ها را در مشاور املاک تنظیم کنیم؟

با توجه به اینکه امروزه اغلب قراردادهای اجاره در دفاتر مشاور املاک تنظیم می‌شود و اغلب افراد بر این باور اند که این قراردادها قانونی و کامل و دقیق هستند و یا اینکه اگر در آینده به مشکلی مواجه شوند مشاوراملاک مسئول است اما این تفکرات اصلاً صحیح نمی باشد چراکه در اکثر موارد متصدیان مشاور املاک هیچگونه سواد حقوقی ندارد و تنها به تجربه شان بسنده می کنند، در حالیکه مسلما اطلاعات یک مشاوران حقوقی و وکیل قرارداد در این زمینه دقیق‌تر، قانونی تر و کامل تر خواهد بود.

ضمن انکه یک تفکر دیگر در جامعه این است که قرارداد های منعقد شده  در مشتاوراملاک رسمی و بقیه قراردادها عادی هستند این در حالی است که اصلاً اینگونه نیست و از لحاظ اثباتی در محاکم قراردادهی مشاورین املاک و دیگر قراردادها از جمله قرارداد پیشنهادی ما دارای یک اعتبار است ضمن اینکه قرارداد تهیه شده توسط مجموعه ما کامل تر و دقیق تر نیز می باشد.

 

مخاطبان این قرارداد

  1. کلیه مالکین
  2. کلیه مستاجرین
  3. وکلا و کارشناسان جهت ارائه این قرارداد به مراجعین خود

 

 ویژگی‌های ممتاز این قرارداد

  1. هرچند مشخصه یک قرارداد خوب، لزوماً قیمت پایین آن نیست و بهای مناسب و نازل به تنهایی نمی‌تواند کامل و جامع بودن یک قرارداد را تضمین کند. اما قرارداد تهیه شده ضمن اینکه همه جوانب در ان رعایت شده با قیمت نازل۵۰ هزارتومان ارائه می گردد که برای ایجاد یک حس ارامش و جلوگیری از صرف هزینه های گزافجهت طرح دعاوی احتمالی اینده مبلغ بسیار ناچیزی محسوب مکی شود.
  2. علاوه بر نسخه pdf که به صورت مرتب و منظم آماده پرینت می باشد نسخه word این قرارداد همه ارسال می شود تا مخاطب بتواند موارد لازم را کم و یا زیاد کرده وبه اصطلاح قراداد را شخصی سازی نماید
  3. جامعیت این قرارداد به‌گونه‌ای است که شما را از استفاده از قراردادهای دیگر و یا حتی تنظیم قرارداد در بنگاه های مشاور املاک بی‌نیاز می‌کند.
  4. دیگر نگران تخلف طرف مقابل نخواهید بود.
  5. از صرف هزینه های معنوی از جمله اتلاف وقت و بحث و جدل با مستاجر و یا صاحبخانه بر سر تفسیر قرارداد و نیز صرف هزینه های مادی جهت شکایت پیشگیری خواهید نمود.

 

مبلغ سرمایه گزاری

این بسته دارای یک نمونه قرارداد و یک کتاب الکترونیک می باشد مبلغ قرارداد ۵۰ هزارتومان می باشد و مبلغ کتاب الکترونیک ۶۰ هزارتومان می باشد که با توجه به استقبال همراهان  این کتاب الکرونیک به صورت رایگان به همراه قراداد با همان قیمت ۵۰ هزار تومان عرضه می شود.

نکته: عزیزانی که در گذشته فقط نمونه قرارداد اجاره و یا کتاب الکترونیک چگونگی تنظیم قرارداد اجاره را به تنهایی خریداری نموده اند به ادرس estinafgar@gmail.com  ایمیل ارسال نمایند تا فایل مورد نظر به رایگان ارسال شود.

 

چگونگی خریداری این نمونه قرارداد به همراه هدیه کتاب الکترونیک رایگان

دوستان علاقه مند به تهیه این قرارداد می توانند به شماره واتساپ ۰۹۱۰۳۴۶۲۵۸۱ و یا به آدرس estinafgar@gmail.com در خواست خود را ایمیل نمایند.

و ظرف کمتر از ۲۴ ساعت کارشناسان ما با شما ارتباط برقرار نموده و راهنمایی های لازم انجام خواهد گرفت.

 

پیشنهادات

عزیزانی که این محصول را خریداری نموده اند به همراه این مجصول، محصول صورتجلسه تحویل ملک، که یکی از ذغذغه هی مالکین و مستاجرین هنگام تحویل ملک می باشد را نیز خریداری نموده اند.

 

 

پیشنهاد ویژه

بسته قرارداد اجاره املاک مسکونی دارای قیمت ۵۰ هزارتومان و محصوص  صورتجلسه تحویل ملک، خود ۲۵ هزارتومان می باشد

که در صورت سفارش همزمان این دو محصول به جای پرداخت ۷۵ هزار تومان می توانید با پرداخت مبلغ ۵۹ هزارتومان از تخفیف ۱۶ هزار تومانی بهره مند شوید.

 

قرارداد اجاره املاک

قرارداد اجاره املاک

 

این مقاله بر گرفته از کتب و سایت های مختلف حقوقی می باشد.

کلینیک حقوقی استیناف گر با سال ها تجربه در خصوص مسائل مختلف حقوقی آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان به شما هم میهنان عزیز می باشد.

راه های ارتباطی ما برای انجام مشاوره رایگان:

وب سایت:   http://estinafgar.ir/

تلگرام:   https://t.me/estinafgar

اینستاگرام :  http://www.thepictaram.club/instagram/estinafgar

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *