پرداخت شارژ آپارتمان با مالک است یا مستأجر؟ – قاسم نجفی بابادی

شارژ آپارتمان

✅ در پاسخ به سوال پرداخت شارژ ساختمان با مالک است یا مستاجر باید گفت که این موضوع میان موجر و مستأجر کاملاً توافقی است؛ یعنی آنها در هنگام عقد قرارداد اجاره، بر سر اینکه کدامشان شارژ را بپردازند، باید به توافق برسند.

 

🔻بنابراین، اگر به موجب قرارداد، پرداخت هزینههای مشترک به عهده مالک باشد و مالک از پرداخت آن خودداری کند، مستأجر میتواند هزینه های مزبور را از اجارهای که به موجر می پردازد، کم کند.

 

حال اگر این موضوع در زمان تنظیم قرارداد اجاره مورد غفلت قرار بگیرد و معلوم نشده باشد که هزینه شارژ را مستأجر باید بپردازد یا مالک، تکلیف چیست؟ در این مواقع نیز، استدلال می شود که، چون شارژ جزء هزینه هایی است که برای استفاده بهینه از محل سکونت پرداخت می شود و البته این مستأجر است که از آب، برق، گاز و تلفن استفاده میکند، طبیعتاً او نیز باید هزینه های آن را بپردازد.

شارژ آپارتمان

🔺 همچنین بهتر آن است که مالک و مستأجر در هنگام توافق، حتماً به مشاور املاک یا هر کس دیگری که تنظیم قرارداد را بر عهده دارد یادآوری کنند که تکلیف پرداخت شارژ ساختمان را مشخص کند تا بعداً با مشکلاتی از این دست مواجه نشوند.

شارژ آپارتمان

اما اگر شما مدیر یک ساختمان مسکونی هستید و با مالک یا مستأجری رو به رو شدهاید که از پرداخت هزینه های جاری شانه خالی میکند، برای دریافت حق شارژ می توانید هم به مستأجر و هم به مالک مراجعه کنید، در ضمن، می توانید بر روی تابلوی اعلانات ساختمان درج کنید که کدام واحد بدهکار است تا شاید با این کار، متنبه شود و زودتر تسویه حساب کند.

 

 

این مقاله بر گرفته از کتب و سایت های مختلف حقوقی می باشد.

 

کلینیک حقوقی استیناف گر با سال ها تجربه در خصوص مسائل مختلف حقوقی آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان به شما هم میهنان عزیز می باشد.

 

 

راه های ارتباطی ما برای انجام مشاوره رایگان:

وب سایت:   http://estinafgar.ir/

تلگرام:   https://t.me/estinafgar

اینستاگرام :  http://www.thepictaram.club/instagram/estinafgar

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *