نمونه دادخواست ابطال صورتجلسه هیات عمومی شرکت ها – قاسم نجفی بابادی

کلمات کلیدی: ابطال صورتجلسه مجمع عمومی, ابطال صورتجلسه, ابطال صورتجلسه هیئت مدیره, نمونه دادخواست ابطال صورتجلسه هیات عمومی, وکیل ابطال صورت جلسه,

ذکر چند نکته:

 • ابطال صورت جلسات شرکت ها و موسسات غیر تجاری توسط مرجع قضایی و با درخواست شخص ذینفع صورت می گیرد.
 • در صورتی که صورت جلسه ای توسط یک شخصیت حقوقی تنظیم شود و در آن تشریفات قانونی به خصوص قانون تجارت و لایحه اصلاحی قانون تجارت رعایت نشود، هر شخص ذینفع می تواند ابطال آن صورت جلسه را از دادگاه محل وقوع شرکت بخواهد.
 • دادخواست ابطال صورت جلسه غیر مالی بوده و هزینه دادرسی آن هزینه دادرسی دعوای غیرمالی است.
 • ابطال هر صورت جلسه ای در هر زمان که باشد حتی وقتی در اداره ثبت شرکت ها ثبت شده باشد، ممکن است و گذر زمان هیچ گونه تاثیری در روند کار ندارد.
 • دادگاه صالح به رسیدگی درواقع همان دادگاه محل اقامتگاه شرکت می باشد که از طریق نزدیک ترین دفاترخدمات قضایی آنجا باید اقدام شود
 • اقامتگاه به محلی گفته می شود که مرکز مهم امور شرکت در آنجاست درواقع به صورت عامیانه محل استقرار دفتر مرکزی شرکت می باشد

دادخواست ابطال صورتجلسه شرکت ها 

برای دیدن متن کامل مقاله ابطال صورتجلسه مجمع عمومی اینجا کلیک نمایید

دادخواست ابطال صورتجلسه شرکت ها

نمونه دادخواست

 در زیر ۲ نمونه دادخواست تحریر گردیده است و هر فرد باتوجه به نوع دعوی خود باید این دادخواست ها را تغییر و در واقع شخصی سازی نماید و با توجه به اینکه دعاوی مربوط به شرکت ها بسار تخصصی می باشد و طرح اشتباه این دعاوی باعت تحمیل هزینه های زیاد مالی و زمانی می شود لذا توصیه می شود از مشاوره وکلای خبره امر استفاده نمایید.

 

جهت مشاهده راه های ارتباطی ما برای مشاوره رایگان اینجا کلیلک نمایید

 

 

نمونه دادخواست ۱

 

برگ دادخواست به دادگاه عمومی

مشخصات طرفین نام نام خانوادگى نام پدر شغل محل اقامت

شهر – خیابان -کوچه –  شماره –پلاک

خواهان

خانم/آقای..
خوانده خانم/آقای..
وکیل
تعیین خواسته وبهای آن ابطال صورتجلسات شرکت … و ابطال شرکت …… به انضمام کلیه خسارات و هزینه دادرسی با صدور دستور موقت
دلایل ومنضمات دادخواست کپی مصدق :۱- آگهی روزنامه رسمی شرکت دوم، ۲- اساسنامه و آگهی شرکت اول، ۳- قراردادهای شرکت دوم، ۴- شهادت شهود،”۵- مدرک مورد نیاز دیگر”
 ریاست محترم مجتمع قضایی” نام شهرستان محل اقامت شرکت”

با سلام  احتراماً به استحضار می رساند:

خواندگان اعضای هیئت مدیره شرکت ………. می باشند واینجانب به عنوان احد از سهامداران شرکت یاد شده به میزان ………… سهم آن شرکت را دارم. نظر به اینکه خواندگان شرکت دیگری را در زمینه فعالیت شرکت فوق الذکر تأسیس نموده و با انعقاد قراردادهای غیر قانونی از جمله واگذاری قراردادهای شرکت مورد سهام اینجانب به شرکت جدید التأسیس، از امکانات شرکت ما نیز استفاده می نمایند در حالیکه خواندگان با مقام عضویت هیئت مدیره شرکت قبلی وفق ماده ۱۲۶ قانون تجارت حق تصدی مدیریت شرکت دیگری را نداشته اند فلذا با تقدیم دادخواست ضمن تقاضای ابطال صورتجلسات مجامع عمومی شرکت اول از تاریخ …………. لغایت ……… صدور حکم به بطلان شرکت دومی نیز به انضمام کلیه خسارات و هزینه دادرسی مورد استدعاست. ضمناً نظر به اینکه خواندگان در مقام حیف و میل اموال شرکت می باشندبدواًمستنداً به مواد۳۱۰و۳۲۰ قانون آئین دادرسی دادگاههای عمومی وانقلاب درامورمدنی صدور دستورموقت مبنی برجلوگیری ازهرگونه اقدام دیگری را نیز تقاضا دارد.

 

محل امضاء

 دادخواست ابطال صورتجلسه شرکت ها

 

 

 

نمونه دادخواست ۲

 

برگ دادخواست به دادگاه عمومی

مشخصات طرفین نام نام خانوادگى نام پدر شغل محل اقامت

شهر – خیابان -کوچه –  شماره –پلاک

خواهان

خانم/آقای..
خوانده خانم/آقای..
وکیل
تعیین خواسته وبهای آن ۱-ابطال صورت جلسه افزایش سرمایه ۲- پرداخت کلیه خسارات قانونی
دلایل ومنضمات دادخواست ۱- استعلام از ثبت شرکت‌ها ۲- تصویر مصدق صورت جلسه مجمع عمومی عادی
 ریاست محترم شعبه ……… دادگاه عمومی ………

با سلام و احترام به استحضار می‌رساند:

۱- اینجانب ……………… یکی از سهامداران شرکت سهامی خاص/ عام با نام ………………. واقع در …………………. می‌باشد.

۲- در تاریخ ………………… مجمع عمومی عادی به تقاضای هیئت مدیره تشکیل و سهامداران اجازه افزایش سرمایه شرکت را به هیئت مدیره صادر نموده‌اند.

۳- مع‌الوصف تصمیم افزایش سرمایه شرکت جز اختیارات و در صلاحیت مجمع عمومی فوق العاده بوده و تصمیم مجمع عمومی عادی در افزایش سرمایه شرکت عملی بی اعتبار، باطل و بلا اثر است.

۴- لذا با تقدیم دادخواست حاضر و با استناد به مواد ۱۶۱-۱۶۲ لایحه قانونی اصلاح قسمتی از قانون تجارت مصوب ۱۳۴۷/۱۲/۲۴ و مواد ۱۹۸و ۵۱۹ قانون آیین دادرسی، رسیدگی و استماع خواسته و سپس ابطال صورت جلسه و تصمیم متخذه را به شرح ستون خواسته از محضر دادگاه تقاضا دارم.

محل امضاء

 دادخواست ابطال صورتجلسه شرکت ها

 

دادخواست ابطال صورتجلسه شرکت ها

باوجود این دادخواست که از نظر قضایی کامل می باشد اما در هر حال با توجه به متفاوت بودن هر پرونده و دارا بودن نکات و ظرائف خاص خود لذا این دادخواست شما را از مشاوره با وکیل بی نیاز نمی نماید

 

 

 

این مقاله بر گرفته از کتب و سایت های مختلف حقوقی می باشد.

 

کلینیک حقوقی استیناف گر با سال ها تجربه در خصوص مسائل مختلف حقوقی آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان به شما هم میهنان عزیز می باشد.

 

 

راه های ارتباطی ما برای انجام مشاوره رایگان:

وب سایت:   http://estinafgar.ir/

تلگرام:   https://t.me/estinafgar

اینستاگرام :  http://www.thepictaram.club/instagram/estinafgar

 

 

ابطال صورتجلسه مجمع عمومی

مالی یا غیر مالی بودن ابطال صورتجلسات شرکت ها

2 thoughts on “نمونه دادخواست ابطال صورتجلسه هیات عمومی شرکت ها – قاسم نجفی بابادی

 1. اگر در شرکت سهامی خاص جهت افزایش سرمایه درج در روزنامه رسمی شود آیا نیاز به ارسال پستی استفاده از حق تقدم ضروری است یا روزنامه کفایت میکند تاکید میکنم شرکت سهامی خاص

  1. سلام و تشکر بابت حضور در estinafgar.ir
   در خصوص ارسال پستی استفاده از حق تقدم سهامی خاص در قوانین صراحتی وجود ندارد
   اما اصولا و در رویه در شرکت سهامی خاص هم همانند سهامی عام پس از آنکه موضوع افزایش سرمایۀ شرکت به تصویب رسید، آگهی آن در روزنامۀرسمی شرکت منتشر می‌شود علاوه بر ان فرمی برای سهامداران شرکت ارسال شده و از آنها درخواست می‌شود تا در صورت تمایل به استفاده از حق تقدم خود برای خرید سهام جدید، فرم مذکور را تکمیل و برای شرکت ارسال نمایند. به این فرم، اصطلاحاً گواهی حق تقدم خرید سهام گفته می‌شود.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *