دادخواست الزام موجر به تنظیم سند رسمی اجاره – قاسم نجفی بابادی

کلمات کلیدی: اجاره, عقد اجاره, موجر, مستاجر, صاحب خانه, وکیل ملکی, وکیل اجاره, اجاره املاک, تخلیه, تخلیه ملک, خلع ید,  اجاره, اجاره املاک, وکیل قرارداد, موجر مستاجر, اجاره بها,

 

نظر به امتیازاتی که سند رسمی اجاره دارد (مثل: ارائه جهت اخذ پروانه کسب و ارائه به دارایی جهت برآورد مالیاتی و دلیل قوی بودن نسبت به سند عادی و …) اغلب مستأجرین متقاضی الزام موجر به تنظیم سند رسمی اجاره در محاکم قضایی هستند. مستند طرح چنین دعوی ماده ۷ قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶ است که اشعار می دارد: “در مواردی که بین موجر و کسی که ملک را به عنوان مستأجر در تصرف دارد اجاره نامه تنظیم نشده یا اگر تنظیم شده مدت آن منقضی گشته و طرفین راجع به تنظیم اجاره نامه یا تعیین اجاره بها و شرایط آن اختلاف داشته باشند هریک می توانند برای تعیین اجاره بها (در مواردی که اجاره نامه در بین نباشد) و تنظیم اجاره نامه به دادگاه مراجعه کنند …..” فرم ذیل نمونه دادخواست تنظیمی توسط مستأجر می باشد

 

 

نمونه دادخواست

برگ دادخواست به شورای حل اختلاف

مشخصات طرفین نام نام خانوادگى نام پدر شغل محل اقامت

شهر – خیابان -کوچه –  شماره –پلاک

خواهان

خوانده
وکیل
تعیین خواسته وبهای آن الزام موجر به تنظیم سند رسمی اجاره
دلایل ومنضمات دادخواست ۱. اجاره نامه عادی ( در صورت وجود)     ۲. شهادت شهود

 ریاست محترم شورای حل اختلاف ….

 باسلام

احتراماً به استحضار می رساند: اینجانب به موجب سند اجاره شماره ……. مورخ …….. مستاجر شش دانگ یک باب منزل مسکونی/ یک واحد آپارتمان واقع در ………. می باشم. مدت اجاره از تاریخ ……… تا تاریخ ……. به مدت یک سال و با اجاره ماهیانه ……. ریال است. در حال حاضر مدت اجاره به پایان رسیده و خوانده محترم حاضر به تنظیم سند رسمی اجاره نیستند. اینجانب با وجود مراجعات بسیار، اظهارنامه ای نیز به شماره ……….. تاریخ ………. برای ایشان ارسال نمودم که ایشان همچنان از انجام اقدامات لازم در این زمینه خودداری می کنند. لذا با تقدیم این دادخواست و به استناد ماده ۷ قانون روابط موجر و مستاجر مصوب ۱۳۵۶ رسیدگی و صدور حکم به شرح خواسته را استدعا دارم.

محل امضاء

 

 

باوجود این دادخواست که از نظر قضایی کامل می باشد اما در هر حال با توجه به متفاوت بودن هر پرونده و دارا بودن نکات و ظرائف خاص خود لذا این دادخواست شما را از مشاوره با وکیل بی نیاز نمی نماید.

دادخواست اجاره ملک

قبل از انعقاد هرگونه قرارداد از مشاوره رایگان وکلای ما بهره مند شوید.

دادخواست اجاره ملک

 

دادخواست اجاره ملک

این مقاله بر گرفته از کتب و سایت های مختلف حقوقی می باشد.

 

کلینیک حقوقی استیناف گر با سال ها تجربه در خصوص مسائل مختلف حقوقی آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان به شما هم میهنان عزیز می باشد.

 

 

راه های ارتباطی ما برای انجام مشاوره رایگان:

وب سایت:   http://estinafgar.ir/

تلگرام:   https://t.me/estinafgar

اینستاگرام :  http://www.thepictaram.club/instagram/estinafgar

دادخواست اجاره ملک

 

اجاره و دعاوی راجع به آن (۱)

اجاره و دعاوی راجع به آن (۲)

اجاره و دعاوی راجع به آن (۳)

اجاره و دعاوی راجع به آن (۴)

 نکات مهم و کاربردی برای اجاره اماکن مسکونی

[contact-form-7 id=”1777″ title=”فرم عضویت رایگان سایت”]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *