اختلاف مالکین آپارتمان در پرداخت هزینه های تعمیر آسانسور – قاسم نجفی بابادی

 

مطابق ماده ۴ قانون تملک آپارتمان ها پرداخت هزینه های قسمت های مشترک ساختمان توسط کلیه ساکنین الزامیست اعم از اینکه مورد استفاده ی آنها قرار گرفته باشد و یا نگرفته باشد.

آسانسور نیز یک وسیله ی عمومی برای مالکان آپارتمان است و از مشترکات ساختمان به حساب می آید، هرچند آسانسور در طبقات بالا به نسبت طبقات پایین کاربرد بیشتری دارد اما این موضوع دلیل بر این نیست که طبقات پایین بتوانند از پرداخت هزینه های مربوط به نگهداری و تعمیرات شانه خالی کنند.

در صورت خودداری هر یک از مالکین طبقه ی همکف از پرداخت هزینه های مربوطه، سایر مالکین می توانند با ارسال اظهارنامه به مالکان طبقه ی همکف، هزینه های تعمیر و نگهداری را از آنها مطالبه کنند و در صورت استنکاف مالکین از پرداخت، در دادگاه حقوقی اقامه ی دعوا نمایند.

لازم به ذکر است، در صورتی که مالکین توافقی بر خلاف قانون تملک آپارتمان ها در مورد میزان و نحوه ی پرداخت هزینه های قسمت های اشتراکی داشته باشند ملاک عمل برای پرداخت هزینه ها توافق فی ماین مالکین خواهد بود.

 

 

 

این مقاله بر گرفته از کتب و سایت های مختلف حقوقی می باشد.

 

کلینیک حقوقی استیناف گر با سال ها تجربه در خصوص مسائل مختلف حقوقی آماده ارائه هرگونه مشاوره رایگان به شما هم میهنان عزیز می باشد.

 

 

راه های ارتباطی ما برای انجام مشاوره رایگان:

وب سایت:   http://estinafgar.ir/

تلگرام:   https://t.me/estinafgar

اینستاگرام :  http://www.thepictaram.club/instagram/estinafgar

 

 

 

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *